Coverholder at Lloyd's

Tworzymy z pasją

Kompetencje ubezpieczeniowe łączymy z unikalnym doświadczeniem w stosowaniu technologii internetowych.

Władze Spółki

Maciej Bud-Gusaim
Maciej Bud-Gusaim
Prezes Zarządu maciej.bud-gusaim@leadenhall.pl

Pracuje w ubezpieczeniach od 1994 roku. Przez pierwsze lata zajmował się reasekuracją. Od początku 1996 roku w ERGO Hestia Insurance S.A., początkowo jako Dyrektor Biura Handlowego, a później jako Dyrektor Przedstawicielstwa w Warszawie. W roku 2000 założył spółkę Polski Portal Ubezpieczeniowy S.A., która jako pierwsza w Polsce, pod marką Expertia.pl uruchomiła sprzedaż ubezpieczeń przez Internet. Od roku 2002 kontynuuje projekt wykorzystania technologii internetowych w sprzedaży ubezpieczeń poprzez spółkę Efinity, której rozwiązania zostały wdrożone na najbardziej rozwiniętych rynkach ubezpieczeniowych na świecie, między innymi w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii i Kanadzie.

Maciej jest jednym z założycieli Leadenhall Insurance S.A. Wizjonerstwo łączy z żelazną konsekwencją i dbałością o szczegóły. Nadzoruje całość operacji wszystkich spółek z grupy, w której oprócz Leadenhall Insurance oraz Efinity znajduje się również Leadenhall Underwriting, międzynarodowy hub z siedzibą w Londynie.

Rajmund Rusiecki
Rajmund Rusiecki
Wiceprezes Zarządu rajmund.rusiecki@leadenhall.pl

Rajmund Rusiecki posiada kilkunastoletnie doświadczenie menedżerskie zdobyte na stanowiskach kierowniczych w towarzystwach ubezpieczeń na życie. Do października 2021 roku, przez blisko 10 lat związany był z Grupą Generali, gdzie od 2014 roku pełnił funkcję członka Zarządu Generali Życie TU SA, a od 2018 roku również członka zarządu Concordia. Odpowiadał za sprzedaż ubezpieczeń na życie, majątkowych oraz rolnych.

Przed rozpoczęciem pracy w Generali pełnił funkcję dyrektora Departamentu Sprzedaży Ubezpieczeń Grupowych w Amplico Life S.A. (MetLife). Swoją karierę zawodową rozpoczął w 1995 roku w Grupie PZU jako agent ubezpieczeniowy i wspinał się po szczeblach kariery zawodowej aż do funkcji Dyrektora Departamentu Sprzedaży Korporacyjnej. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości oraz studiów podyplomowych warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej.

Michał Molęda
Michał Molęda
Wiceprezes Zarządu michal.moleda@leadenhall.pl

Michał kojarzony jest przez rynek z ubezpieczeniami odpowiedzialności cywilnej. Prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, ukończył także studia doktoranckie w Instytucie Nauk Prawnych PAN.

Karierę zawodową rozpoczął w TU Gerling, potem HDI-Gerling pracując na stanowiskach likwidatora szkód odpowiedzialności cywilnej, underwritera ryzyk odpowiedzialności cywilnej oraz dyrektora Departamentu Ubezpieczeń OC. W latach 2008 – 2012 pełnił funkcję dyrektora zarządzającego HDI-Gerling Polska TU S.A. oraz HDI-Asekuracja TU S.A.

Doradzał w zakresie strategii ubezpieczeń oraz produktów ubezpieczeniowych m.in. Boston Consulting Group, KPMG, Komisji Ubezpieczeń Majątkowych PIU, Global Leading Conferences, Insurance Meeting Point, C5 Conferences.

Michał dołączył do Leadenhall Insurance w roku 2013. Kreuje politykę underwritingu Leadenhall, zarządza pracą underwriterów oraz koordynuje likwidację szkód z syndykatem i zewnętrznymi partnerami.

Jakub Bednarski
Jakub Bednarski
Przewodniczący Rady Nadzorczej jakub.bednarski@leadenhall.pl

Pracę w ubezpieczeniach rozpoczął w 1994 jako underwriter od ubezpieczeń inżynieryjnych w towarzystwie HEROS S.A. W latach 1996-2000 pracował z Maciejem Bud-Gusaim w warszawskim przedstawicielstwie ERGO Hestia Insurance S.A. jako Zastępca Dyrektora ds. Ubezpieczeń. W roku 2000 był jednym z założycieli grupy brokerskiej MAK, w której do roku 2008 odpowiadał za merytoryczne kwestie związane z ubezpieczeniami majątkowymi.

Jakub jest jednym z założycieli Leadenhall Insurance S.A. Łącząc doświadczenia underwritera, brokera oraz menedżera, doskonale rozumie mechanizmy rządzące sprzedażą ubezpieczeń. Swoją otwartość i nieszablonowe myślenie wykorzystuje do rozwoju potencjału Spółki, bezpośrednio nadzorując sprzedaż i projekty z nią związane.

Underwriting

Emilia Kujawa-Tarka
Emilia Kujawa-Tarka
Underwriter Ubezpieczeń Komercyjnych emilia.kujawa-tarka@leadenhall.pl

Emilia jest absolwentką prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Pierwsze kroki zawodowe stawiała jako prawnik w Naczelnej Radzie Zrzeszeń Handlu i Usług. Do Leadenhall dołączyła w roku 2012 i specjalizuje się w ubezpieczeniach D&O, OC zawodowe oraz Leadenhall Cyber.

Martyna Pakuła
Martyna Pakuła
Asystent ds. underwritingu martyna.pakula@leadenhall.pl

Martyna jest absolwentką prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Na początku swojej kariery zawodowej doświadczenie zdobywała w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie, a od sierpnia 2017 roku rozwija swoje kompetencje w Leadenhall jako underwriter ubezpieczeń specjalistycznych.

Anna Frejowska
Anna Frejowska
Asystent ds. underwritingu anna.frejowska@leadenhall.pl

Anna jest absolwentką lingwistyki stosowanej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej oraz studiów podyplomowych o kierunku tłumaczenia audiowizualne.

Na początku swojej kariery doświadczenie zdobywała w zakresie tłumaczeń oraz konsultacji z obszaru dofinansowań unijnych. W lipcu 2018 roku Anna dołączyła do Leadenhall, gdzie zajmuje się underwritingiem ubezpieczeń D&O, OC zawodowym oraz Cyber.

Klaudyna Kudła
Klaudyna Kudła
Underwriter linii ubezpieczeń osobistych klaudyna.kudla@leadenhall.pl

Ukończyła studia z zakresu relacji międzynarodowych na Politechnice Rzeszowskiej oraz belgijskim Katholieke Hogeschool Zuid-West-Vlaanderen (KATHO) w Kortrijk. Przed rozpoczęciem pracy w Leadenhall w roku 2014, Klaudyna pracowała w krakowskim oddziale Tax Care. W Leadenhall Klaudyna zajmuje się underwritingiem ubezpieczeń NNW, utraty dochodu i ubezpieczeń na życie.

Justyna Świderska
Justyna Świderska
Asystent ds. underwritingu justyna.swiderska@leadenhall.pl

Justyna jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku filologia angielska. W sierpniu 2016 roku, po ukończeniu studiów magisterskich, dołączyła do zespołu Leadenhall gdzie jako assistant underwriter zajmuje się ubezpieczeniami Life, NNW oraz OC zawodowe.

Współpraca z pośrednikami

Tomasz Domalewski
Tomasz Domalewski
Dyrektor Sprzedaży tomasz.domalewski@leadenhall.pl

Pracę w ubezpieczeniach rozpoczął w 1999 roku przechodząc wszystkie etapy rozwoju zawodowego w obszarze sprzedaży w międzynarodowych instytucjach ubezpieczeniowych - od agenta ubezpieczeniowego, poprzez kierownika sprzedaży, trenera do dyrektora oddziału – popierając swoje kompetencje twardymi wynikami sprzedaży. Z wykształcenia prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończył także z wyróżnieniem studia MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Tomasz dołączył do Leadenhall w 2013 roku przejmując odpowiedzialność za rozwój sieci sprzedaży i szkolenia. W kontaktach ceni sobie otwarte relacje połączone z praktycznym podejściem do ubezpieczeń. Na co dzień nadzoruje pracę Regionalnych Dyrektorów Sprzedaży, którzy stanowią pierwszy kontakt dla pośredników oraz prowadzą szkolenia produktowe.

Hanna Dratwa
Hanna Dratwa
Regionalny Dyrektor Sprzedaży, Poznań hanna.dratwa@leadenhall.pl

Hanna Dratwa jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych „Zarządzanie Sprzedażą” na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Hania ma ponad 20 lat doświadczenia w obszarze obsługi klienta i sprzedaży w międzynarodowych instytucjach bankowych i ubezpieczeniowych, między innymi w Nordea Bank Polska S.A. oraz Skandia Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

Michał Falerowski
Michał Falerowski
Regionalny Dyrektor Sprzedaży, Katowice michal.falerowski@leadenhall.pl

Michał Falerowski jest absolwentem Akademii Ekonomicznej im. K. Adamieckiego w Katowicach. Od wielu lat związany jest z rynkiem finansowym i ubezpieczeniowym w obszarze zarządzania i sprzedaży, między innymi w Dominet Bank SA i grupie PZU SA.

Łukasz Bradło
Łukasz Bradło
Regionalny Dyrektor Sprzedaży, Kraków lukasz.bradlo@leadenhall.pl

Łukasz rozpoczął swoją karierę ponad 12 lat temu przechodząc kolejne szczeble w rozwoju zawodowym w międzynarodowych instytucjach finansowych, m.in. w GE Money Bank, Credit Agricole BP S.A. i Alior Bank S.A. Obszarem jego odpowiedzialności był zawsze rozwój biznesu pod kątem sprzedaży w ramach pojedynczych jednostek, jak i struktur rozproszonych. Łukasz jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, a prywatnie miłośnikiem polowań.

Michał Zelkowier
Michał Zelkowier
Regionalny Dyrektor Sprzedaży, Wrocław michal.zelkowier@leadenhall.pl

Michał jest absolwentem Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Pracę na rynku finansowym i ubezpieczeniowym rozpoczął w 2006 roku. Swoje doświadczenie jako doradca klienta, a następnie manager sprzedaży zdobywał w międzynarodowych multiagencjach ubezpieczeniowych oraz w sektorze bankowym.

Łukasz Paćkowski
Łukasz Paćkowski
Dyrektor sprzedaży ds. współpracy z brokerami lukasz.packowski@leadenhall.pl

Łukasz z Leadenhall związany jest od 2017 roku rozwijając do tej pory sprzedaż w Polsce centralnej, zarówno w kanale multiagencyjnym, jak i brokerskim. Łukasz jest absolwentem kierunków Zarządzania i Marketingu oraz Stosunków Międzynarodowych na UMK w Toruniu. Obecnie realizuje program Executive MBA na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Ewa Kreft
Ewa Kreft
Regionalny Dyrektor Sprzedaży, Gdańsk ewa.kreft@leadenhall.pl

Ewa Kreft związana jest z rynkiem ubezpieczeniowym od 1999 roku. Doświadczenie w obszarze sprzedaży zdobywała w grupie PZU i firmie brokerskiej. Ewa ukończyła Stosunki Międzynarodowe na Uniwersytecie Gdańskim oraz studia podyplomowe „Ubezpieczenia gospodarcze” na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu i „Zarządzanie zasobami ludzkimi” na Politechnice Gdańskiej.

Paula Toczyska
Paula Toczyska
Menedżer Działu Wsparcia Sprzedaży paula.toczyska@leadenhall.pl

Paula urodziła się i wychowała w Kanadzie, przeprowadzając się do Polski w wieku 10 lat, gdzie ukończyła edukację. Przeprowadzka sprawiła, że językiem ojczystym Pauli jest nie tylko polski, ale również francuski i angielski. Po ukończeniu studiów etnologicznych na Uniwersytecie Warszawskim dołączyła do zespołu Leadenhall, gdzie opiekuje się siecią sprzedaży wspierając z warszawskiego biura spółki zarówno współpracujących pośredników, jak i Regionalnych Dyrektorów Sprzedaży.

Aleksandra Ciechomska
Aleksandra Ciechomska
Asystentka Działu Wsparcia Sprzedaży aleksandra.ciechomska@leadenhall.pl

Aleksandra jest absolwentką ekonomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pracę w Leadenhall rozpoczęła w marcu 2018 roku, gdzie jest Asystentką Działu Wsparcia Sprzedaży.

Anna Wolak
Anna Wolak
Asystent Działu Wsparcia Sprzedaży anna.wolak@leadenhall.pl

Ania jest absolwentką Ekonomii Ekobiznes oraz Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Łódzkim. Przed rozpoczęciem pracy w Leadenhall pracowała jako Analityk Kosztów w Sieradzu. Do zespołu Leadenhall dołączyła w grudniu 2020 roku.

Dział Obsługi Klienta

Paula Feręc
Paula Feręc
Menedżer Działu Obsługi Klienta paula.ferec@leadenhall.pl

Paula jest absolwentką studiów z zakresu badań rynkowych oraz gospodarki innowacyjnej, ukończyła również kurs rachunkowości. Pracę w Leadenhall rozpoczęła w 2015 roku wspierając Dział Finansowy w kwestii rozliczeń z pośrednikami i syndykatami, raportowania oraz windykacji. Obecnie zajmuje się tworzeniem, wdrażaniem oraz koordynacją procesów w dziale Obsługi Klienta.

Karolina Staniaszek
Karolina Staniaszek
Młodszy Specjalista ds. Obsługi Klienta karolina.staniaszek@leadenhall.pl

Karolina jest studentką studiów na kierunku Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni . Doświadczenie w pracy w obszarze obsługi klienta zdobywa od 2018 roku. Pracę w Leadenhall rozpoczęła w styczniu 2021 roku jako wsparcie dla Działu Likwidacji Szkód, obecnie współtworzy Dział Obsługi Klienta.

Jan Młynarczyk
Jan Młynarczyk
Młodszy Specjalista ds. Obsługi Klienta jan.mlynarczyk@leadenhall.pl

Janek jest absolwentem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2012 roku zdobywał swoje doświadczenie w szeroko pojętej obsłudze klienta. Do zespołu Leadenhall Insurance S.A. dołączył w marcu 2021 roku.

HR

Ewa Zimka
Ewa Zimka
Menedżer Działu Personalnego ewa.zimka@leadenhall.pl

Ewa jest absolwentką socjologii na Uniwersytecie Łódzkim. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu miękkiego HR (Zarządzanie Zasobami Ludzkimi, HR Biznes Partnering) na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Ma ponad 10-letnie doświadczenie w pracy w zespołach HR w międzynarodowych firmach, w ostatnim czasie w roli HR Biznes Partnera w branży ubezpieczeniowej. W Leadenhall Insurance S.A. odpowiada za obszar miękkiego HR, od rekrutacji po rozwój pracowników, systemy i narzędzia usprawniające pracę, zarządzanie talentami, zaangażowanie oraz tematy well-being.

Marketing

Paweł Ostrowski
Paweł Ostrowski
Dyrektor Marketingu pawel.ostrowski@leadenhall.pl

Od ponad 15 lat związany z obszarem marketingu internetowego. Główną część doświadczenia zdobył w firmie Samsung Electronics, uczestnicząc we wdrożeniu stałej komunikacji cyfrowej B2C oraz fundamentów wprowadzenia e-Commerce oraz CRM. W ITI Neovision (nc+) rozwijał obszar komunikacji online, serwisy internetowe oraz portal abonencki. Kolejne doświadczenie zdobyte w firmie LG Electronics umożliwiło wdrożenie Digital Transformation w organizacji we wszystkich obszarach marketingu cyfrowego: e-Commerce, eCRM, Marketing Automation, Business Intelligence, Digital Communications & Digital Care. Obecnie w firmie Leadenhall Insurance i Efinity rozwija obszar komunikacji marketingowej B2B.

Likwidacja szkód

Magdalena Konopka
Magdalena Konopka
Specjalista ds. Likwidacji Szkód magdalena.konopka@leadenhall.pl

Magda jest absolwentką anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim, Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Prawa. W Leadenhall pracuje od 2013 roku, początkowo zajmując się underwritingiem ubezpieczeń NNW, utraty dochodu i Life. Od 2016 roku zajmuje się likwidacją szkód jako Claims Manager.

Adrian Kruk
Adrian Kruk
Specjalista ds. Likwidacji Szkód adrian.kruk@leadenhall.pl

Adrian jest absolwentem wydziału prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, obecnie jest na 3 roku aplikacji radcowskiej prowadzonej przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Carlsberg Polska sp. z o.o. oraz Polskim Instytucie Odszkodowań sp. z o.o., z branżą ubezpieczeniową związany od 2015 roku, w Leadenhall Insurance S.A. od lutego 2018 roku. Obecnie zajmuje się likwidowaniem szkód z wszystkich produktów oferowanych przez Leadenhall Insurance S.A.

Hanna Kreft-Majewska
Hanna Kreft-Majewska
Specjalista ds. Likwidacji Szkód hanna.kreft-majewska@leadenhall.pl

Hania jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. W branży ubezpieczeniowej pracuje od 1995 roku. Obecnie zajmuje się likwidacją szkód w Leadenhall Insurance S.A.

Finanse i administracja

Urszula Grzywacz
Urszula Grzywacz
Dyrektor Finansowy urszula.grzywacz@leadenhall.pl

Urszula w roku 2004 ukończyła ekonomię na Uniwersytecie w Toruniu oraz podyplomowe studia z rachunkowości. Zaraz po studiach rozpoczęła pracę w branży finansowej. Początkowo jako konsultant, a później jako kierownik projektu w Skyline Investment S.A. w ramach zespołu zajmującego się doradztwem w zakresie fuzji, przejęć, przekształceń oraz wprowadzania podmiotów na GPW. Przez pięć lat poprzedzających dołączenie do Leadenhall w roku 2015 pracowała w funduszu inwestycyjnym analizując i oceniając potencjalne inwestycje, oraz zajmując się inwestycjami portfelowymi.

Posiada certyfikat zarządzania projektami PRINCE2 – Practitioner level. Jest także w trakcie zdobywania uprawnień biegłego rewidenta oraz rozpoczęła międzynarodową certyfikację w zakresie rachunkowości zarządczej CIMA. W Leadenhall Urszula nadzoruje rozliczenia z pośrednikami i syndykatami oraz raportowanie, a także prowadzi rachunkowość i sprawozdawczość finansową Spółki.

Marta Chmielowiec
Marta Chmielowiec
Specjalista ds. rozliczeń marta.chmielowiec@leadenhall.pl

Marta ukończyła Społeczną Akademię Nauk w Warszawie, na kierunku logistyka w 2013 roku. W tym samym roku zaczęła zdobywać pierwsze doświadczenia w finansach jako Asystentka Dyrektora Finansowego w BZ WBK Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych. Do zespołu Leadenhall dołączyła w kwietniu 2018 roku.

Agata Makulska
Agata Makulska
Specjalista ds. rozliczeń agata.makulska@leadenhall.pl

Agata jest absolwentką studiów prawniczych, ukończyła również studia podyplomowe na kierunku „Rachunkowość i Rewizja Finansowa” na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę w Leadenhall rozpoczęła w lutym 2021 roku dołączając do Działu Finansowego.

Karolina Żbikowska-Rawska
Karolina Żbikowska-Rawska
Koordynator biura karolina.zbikowska-rawska@leadenhall.pl

Karolina jest absolwentką studiów w zakresie edukacji i bezpieczeństwa publicznego w Pedagogium - Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Warszawie. Od 2005 roku zajmowała się między innymi szeroko pojętą administracją biurową, koordynowaniem rozliczeń finansowych oraz obsługą kadrową zdobywając szerokie doświadczenie w tych obszarach. Od listopada 2020 roku jest odpowiedzialna za sprawne funkcjonowanie naszego biura.

Technologia

Marcin Chałotowski
Marcin Chałotowski
Dyrektor ds. Technologii marcin.chalotowski@leadenhall.pl

Absolwent Informatyki na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów Executive MBA na Politechnice Warszawskiej. Doświadczenie we wdrażaniu internetowych systemów informatycznych klasy enterprises zdobywa od 1997 roku. Początkowo pracował w firmie 3dart.com, a w roku 2002 był jednym z założycieli Efinity, spółki będącej dostawcą technologii i jednym z akcjonariuszy Leadenhall Insurance S.A.

Marcin jest jednym z założycieli Leadenhall Insurance S.A. Odpowiada za rozwój systemów informatycznych Spółki, stabilność ich działania oraz bezpieczeństwo informatyczne. Marcin jest głównym architektem systemu wykorzystywanego przez Leadenhall Insurance. Pełniąc jednocześnie funkcję CTO w Efinity zarządza projektami realizowanymi przez Efinity na rzecz spółek Leadenhall.